Rok 2015 - vzlety a pády

1. ledna 2016 v 0:21 | Followerka |  Ze života
Před pár desítkami minut přišel nový rok a s ním i nové příležitosti, možnosti, zážitky a velké události. V televizi momentálně není nic, na co by se alespoň trochu dalo dívat, proto jsem se sentimentálně rozhodla, že se koutkem oka poohlédnu po již uplynulém roku 2015.

Byl to rok pro mě dost významný - moje kamarádka se o velikonocích rozhodla následovat Krista, prožila jsem příšerné období, když jsem se připravovala na přijetí na novou školu, poprvé jsem se podívala do Anglie a do Londýna, sloužila jsem na dětském city campu, nechala jsem se pokřtít, moje mentorka odjela na dva měsíce do její vysněné Indie, vyhrála jsem lístky na festival UNITED, přišla o pejska, změnila jsem školu, rozšířila okruh přátel, a taky, mimo jiné, jsem založila tenhle blog. Budoucnost tohohle blogu je víc než nejistá, já ale doufám, že najdu sílu pokračovat.

A aby tenhle týden nebyl jenom o mě, pojďme se podívat na pár vzletů a pádů celé naší civilizace.
V Praze a v Ostravě proběhlo 79. mistrovství světa v ledním hokeji, v Praze nám otevřeli čtyři nové stanice metra, zažili obrovskou vlnu nenávisti vůči nevinným lidem a bouřlivé reakce jejich oponentů, dvě turistky se po dvou letech únosu vrátily zpátky do ČR, bylo 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, otevřela se Blanka, proběhl útok na redakci Charlie Hebdo, Nepál zasáhlo velké zemětřesení, v celé USA byly zlegalizovány sňatky homosexuálů, hurikán Patricia řádil na západním pobřeží Mexika a dělal další škody v Texasu, zřítilo se Ruské letadlo a nakonec, námi všemi velmi dobře známá, série teroristických útoků v Paříži.

Uff. Je toho hodně. A to ještě není zdaleka všechno. Je toho ještě mnohem víc. A jak tak na to koukám, je víc těch pádů, než vzletů. Doufám, že příští rok tomu bude jinak. Kolují zvěsti, že rok 2016 bude rokem 3. světové války a já se z celého srdce modlím, ať to není pravda.

Udělejme z roku 2016 rok plný vzletů! Nikdo neříká, že tam ty pády nebudou, protože višchni víme, že padat je lidské. Jde ale o to, jak se zachováme potom. Jestli zůstaneme ležet, nebo vstaneme a půjdeme dál ještě silnější.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 magthealien magthealien | Web | 3. února 2016 v 22:22 | Reagovat

Je těžké vybavit si více vzletů, když se média i lidská mysl více zabývá pády, nedostatky a stížnostmi, přesto se něco najde a za to můžeme být jen vděční :)

2016 je rok, na který jsem se dlouho těšila, tak doufám, že mě nezklame. Vkládám do něj hodně nadějí a rozhodně nic, co by bylp společného se světovou válkou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama