Můj Král

25. prosince 2015 v 20:22 | Followerka |  Ze života
Vánoce přišly! Stejně jako když před 2 000 lety přišel Bůh na Zem a stal se člověkem. Pro nás. Na svět tak přišla spása a radostná zpráva se zněním: "Já už se nezlobím!" A bylo, je a bude tomu opravdu tak, Bůh už se na nás nezlobí. A pokud mi přijmeme ten největší dar, který nám kdy kdo mohl dát, pak to bude přesně tak, jak to má být.

Jak všichni víme, Bůh starého zákona byl bohem trestajícím, s Kristem ale přišla láska a milosrdenství. Často se mě lidi ptají: Proč vlastně křesťanství? Je přeci tolik jiných náboženství … A já vždy s úsměvem odpovídám, že téměř všichni lidé po celém světě, ať už jsou ateisté, muslimové, hinduisté nebo cokoli jiného, ze srdce věří, že to nejdůležitější v životě je vlastně láska. A pilíře křesťanství jsou postaveny právě na lásce. Tak proto křesťanství. Jsem hrdá na to, že můžu patřit do rodiny té Boží lásky…

Už dlouho jsem připravovala článek o Ježíši a napadlo mě, že není lepší den v roce na sdělení této radostné zprávy, než právě výročí zrození té dobré zprávy. Jsou přeci Vánoce. Narodil se Kristus Pán. Hallelujah!

Před dvěma lety jsem na svůj tehdejší blog napsala článek, nebo spíš úvahu, která polemizovala o tom, kdo byl Ježíš, co znamená pro křesťany a proč já mám problém věřit v to, že on je ten hlavní. Že je syn Boží. Král.
V tomhle článku bych se trošku chtěla věnovat tomu, co se u mě od té doby změnilo a co pro mě Ježíš znamená teď.

Matka Tereza kdysi řekla: "I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world." - "Jsem maličká tužka v ruce píšícího Boha, který posílá milostný dopis světu." -
A já věřím, že jednou, dokonce tou nejdůležitější tužkou, byl Ježíš. Ježíš postavil své náboženství na pilíři lásky. Bůh skrze něj napsal milostný dopis - evangelium. A Ježíš se celý život nechal vést, aby vzniklo bezchybné dílo.

Bůh se stal člověkem, aby přinesl do rozbitého světa plného utrpení a špatnosti lásku a odpuštění. To bezchybné dílo je totiž smrt nevinného za vinné. Je těžké si připustit, že něco takového se vůbec někdy mohlo stát a zdá se nám až nemožné, proč by se nevinný člověk měl obětovat za ty, kteří si to vůbec nezaslouží. A my si to opravdu nezasloužíme. Jako lidstvo jsme sobečtí, plní nenávisti a závisti, sebelítost nás dělí od ostatních a naše láska k hříchu je tak silná, že nám zavírá oči, uši a srdce před pravdou. A pokud si říkáš: "Tohle určitě není pravda, to jde mimo mě, já jsem dobrý člověk", pak si dovolím zeptat se tě na pár otázek. Myslíš si, že jsi lepší člověk, než vrah či násilník?
Pokud jsi odpověděl/a "ne", je to jediná otázka, na kterou jsem se tě chtěla zeptat. Avšak pokud jsi odpověděl/a "ano", musím se ptát dál. Kolikrát jsi v životě zalhal/a? Vzal/a jsi někdy něco, co nebylo tvoje? Pokud jsi na tyhle otázky odpověděl/a "ne", pak teda klobouk dolů. A pokud jsi odpověděl/a "ano", stejně tak jako já, pak ti musím říct, že Bůh nerozlišuje mezi lhářem, zlodějem, vrahem či násilníkem. Bůh rozlišuje mezi člověkem, který miluje Krista a člověkem, který ho nezná.

Já věřím, že Ježíš přišel na Zemi jako Bůh v člověku, jako posel Boží, aby přinesl lidem víru, lásku, naději a odpuštění. Já věřím, že Ježíš žil proto, aby dal lidem smysl života. Já věřím, že Ježíš trpěl za nás, abychom my mohli žít čistí. Já věřím, že Ježíš na sebe vzal vinu celého světa a s její tíhou visel na kříži. Já věřím, že Ježíš zemřel a svou krví splatil všechny naše dluhy. Já věřím, že Ježíš po třech dnech vstal z mrtvých, aby všem ukázal, že není smrtelník, ale Bůh. Já věřím, že Ježíš je můj Král.

Ráda bych teď moje slova ilustrovala jedním veršem z Bible, který je můj oblíbený a myslím,
že toho vystihuje opravdu hodně.

"I kdyby vaše hříchy byly jako šarlat,zbělejí jako sníh,
i kdyby byly rudé jako purpur,budou bílé jako vlna."
Izaiáš 1:18

Tenhle verš je slibem, který Bůh poslal skrze proroka Izaiáše.
Lidé čekali stovky let na to, až se tenhle slib vyplní
a bude možné, aby lidské hříchy opravdu "zbělely jako sníh" a staly se "bílými jako vlna".
A právě o Vánocích Bůh svůj slib splnil.

Já věřím, že Ježíš přišel na Zemi jako Bůh v člověku, jako posel Boží, aby přinesl lidem víru, lásku, naději a odpuštění. Já věřím, že Ježíš žil proto, aby dal lidem smysl života. Já věřím, že Ježíš trpěl za nás, abychom my mohli mít čistý vztah s Bohem. Já věřím, že Ježíš na sebe vzal vinu celého světa a s její tíhou visel na kříži. Já věřím, že Ježíš zemřel a svou krví splatil všechny naše dluhy. Já věřím, že Ježíš po třech dnech vstal z mrtvých, aby všem ukázal, že není smrtelník, ale Bůh. Já věřím, že Ježíš je můj Král.

Je to zázrak. Bůh je Bohem zázraků, a Ježíš je tím největším. Vánoce jsou opravdu časem zázraků!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 magthealien magthealien | Web | 3. února 2016 v 22:17 | Reagovat

V tomhle učení jsem vyrůstala a mám k tomu opravdu blízko. Přestože věřím, že existoval a jeho příběh je skutečný, stále je pro mě daleko více prorokem než králem a spasitelem. Možná mě čeká dlouhá cesta, na jejímž konci zjistím, jaká je podstata všeho, co mě učí, ale zatím je pro mě bůh a láska tím, v čem plápolá moje víra :) A samozřejmě všichni jsme děti boží, tedy i on pro mě vždy bude jeho synem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama